Perşembe , Eylül 19 2019
Anasayfa / Moda / Erkek Moda / Vücut şekline uygun giyim için 5 püf noktası

Vücut şekline uygun giyim için 5 püf noktası

Senenin en trend parçalarını kullanmak veya en iyi markaların ürünlerinden bir dolap hazırlamak her zaman yeterli değildir. Önemli olan mankenlerde ve askılarda kusursuz duran kıyafetlerin sizin üzerinizde nasıl durduğudur. Bu da tamamen vücut tipinize bağlıdır. En güzel ve pahalı giysileri giymek değil, size yakışanı giymek her zaman en doğru yoldur.

Size yakışanın ne olduğunu bilmeniz içinde vücut şeklinizi çok iyi analiz etmiş olmanız gerekir. Tüm vücut tiplerine göre özel giyim tarzları vardır. Bunlar arasında bir seçim yaptığınızda vücudunuzda kusur olarak nitelendirilen bölgeleri yok ederek giydiğiniz kıyafetin hakkını vermiş olursunuz. Bu püf noktalardan haberiniz yoksa bize kulak verin.

Vücut şekline uygun giyim için 5 püf noktası

İşte vücut şekline göre uygun giyim için 5 püf noktası:

  • Herkes tarafından bilinen bir doğru vardır ki, o da her zaman vücudunuzun en güzel olan bölgesini ortaya çıkaracak şekilde giyinmektir. Vücudunuzda en beğendiğiniz yere dikkati toplayarak diğer kusurlu bölgeleri bir anda yok edebilirsiniz.
  • İri yapılı bir vücuda sahipseniz dikine çizgiler size uygun olacaktır. Kalın kumaşlarla üretilmiş her parça sizin yapınıza uygu olmayacaktır. Ve kemer yerine kullanılan askılar sizi her zaman daha sempatik gösterecektir.
  • Eğer kısa boylu ve minyonsanız bu sizin için bir dezavantajdır. Giyinirken birçok detaya dikkat etmelisiniz. Örneğin pantolon paçalarınızın her daim ayakkabınızla aynı seviyede olmasına özen gösterin asla ve asla paçanızın ayakkabınız üzerine yığılmasına izin vermeyin. Duble paça pantolonlardan uzak durun. Şalvar tip bol pantolonların yanından dahi geçmeyin. Geniş yakalı gömlek ve manşetler vücut yapınıza uygun değildir. Bunların ince olmasına özen gösterin. Bol ve dökümlü kazaklar ve kolu uzun gelen ceketler giyerseniz bu giyim konusunda oldukça başarısız olduğunuzu gösterecektir.
  • Bacak boyunuz üst kısmınıza nazaran daha kısaysa yüksek bel pantolonlar tercih ederek bacak boyunuzu uzun göstermeye çalışın. Eğer üst gövdeniz kısa, bacaklarınız uzunsa gömleklerinizi pantolon içerisine almayın.
  • Uzun boylu bir erkekseniz dikine çizgili modellerden kaçının. Üçlü takım elbise kombinleri adeta sizin için yaratılmış. Bunları kullanmaktan asla vazgeçmeyin. pantolonlarınızı duble paça seçin. Ve sivri ve uzun gömlek yakalarını kullanmayın.

İlgini Çekebilir

Spor giyimde şık olabilmenin 5 yolu

Spor giyimde şık olabilmenin 5 yolu

Özellikle günlük kullanımlarda birçok erkeğin tercihi spor giyim. Spor tarz artık öyle hayatımıza girdi ki …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir