Cuma , Ağustos 23 2019
Anasayfa / Hayat'ın İçinden / Kültür Sanat / Sevimli Canavarlar Fragman (29 Nisan 2017)

Sevimli Canavarlar Fragman (29 Nisan 2017)

Çalışan ebeveynler için, okul çağında olan çocuklar için en güzel tatil günü cumartesi günüdür. Ailecek oturup yapabileceğiniz aktivitelerden biri olan film izleme etkinliğini herkes için tatil olan cumartesi gecesi yapabilirsiniz. Hem ruhunuzu dinlendirecek hemde sevdiklerinizle birlikte güzel zamanlar geçirmenizi sağlayacak olan bu aktivite için beyazperde.com internet sitesinden aile kategorisinde listelenmiş en iyi 2 filmi sizler için her hafta tanıtıyoruz. Tanıtımını yaptığımız filmlerde ilk olarak Sevimli Canavarlar ve Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 animasyon filmlerinden başladık. Bu tanıtacağımız filmler VOL.i ve Harry Potter ve Felsefe Taşı filmleri olacak.

VOL.i

Cumartesi Gecesi Film Önerisi Harry Potter ve VOL.i

Günümüzden çok uzak bir gelecekte geçen filmde, insanoğlu aşırı kirlenme sebebiyle Dünya’yı terk edip başka bir gezegende yaşamaya başlamıştır. Çöplerle çevrili dünyayı temizleme görevi sevimli bir robota, Vol.i’ye verilir. İnsanoğlunun bıraktığı çöplerden kendine yeni bir dünya yaratan yalnız Vol.i’nin yalnızlığı, başka bir robot olan Eve’nın gelmesiyle son bulur. İki sevimli robotun arasında filizlenen dokunaklı ilişki türlü zorluklara rağmen direnmeye ve ayakta kalmaya çalışır.

Film tüketim çılgınlığına ve insan türünün kendi yaşadığı doğal çevreye verdiği zararlara dair önemli yorumlar yaparken geleceğin insanlığını teknolojinin esiri olmuş, tembellikten tükenmiş bir profilde çizer. Pixar stüdyolarından çıkan Oscar ödüllü Vol.i sinema tarihinin en önemli animasyonlarından biri olmanın yanısıra önemli bir bilimkurgu filmi olarak kabul ediliyor.

VOL.i Fragman

Harry Potter ve Felsefe Taşı

Cumartesi Gecesi Film Önerisi Harry Potter ve Felsefe Taşı

Harry Potter’ın ailesi ağır ve şaibeli bir trafik kazasında ölmüştür. Öksüz ve yetim kalan Harry’nin sığınabileceği tek yer, arasının pek de iyi olmadığı teyzesinin yanıdır. Harry, tüm hayatı boyunca idari ailesi tarafından kötü davranışlarla büyütülür. Ancak Harry Potter artık 11 yaşındadır ve Harry’nin hayalleri ve yetenekleri günden güne su yüzüne çıkmaktadır. Kısa süre sonra Hogwarts büyücülük okuluna davet edilir. Artık tek amacı, ailesinin bu şüpheli kazasını araştırmak ve muhattaplarını cezalandırmaktır.

Harry Potter ve Felsefe Taşı Fragman

Cumartesi Gecesi Film Önerisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir