Cuma , Ağustos 23 2019
Anasayfa / GUSSE'den / Onitsuka Tiger Mağaza ve Online Satış

Onitsuka Tiger Mağaza ve Online Satış

Japonyanın en eski ve en kaliteli ayakkabı markası olan Onitsuka Tiger firmasının Sakarya satış noktası olarak Gusse’de en yeni ve en özel modelleri bulabilirsiniz. Ayrıca online olarak satın almak isterseniz gusse.com.tr adresinei ziyaret edebilirsiniz.

Gusse İletişim Bilgileri

Telefon: 0(264) 281 99 02 – 0544 54 54 992
E-Posta: eticaret@gusse.com.tr
Adres: Semerciler Mah. Çark Cad. No: 111 Adapazarı – Sakarya
Web Sitesi: www.gusse.com.tr

Onitsuka Tiger Tarihçesi

Onitsuka Tiger  Japonya’nın en eski ayakkabı markasıdır. 1949 yılında kurulan firma yıllar geçtikçe hitap ettiği kesimi değiştirmiştir. Firma ilk olarak basketbol ayakkabısı üretmeye başlamıştır. 3 sene sonra yani 1952 de Japonya’da oldukça populer hale gelmiştir.

1953 ve 1957 yıllarında iki efsanevi atletin Olimpiyat oyunlarında giydiği Onitsuka Tiger ayakkabıyla firma artık globalleşme adımları atmaya başlamıştır. 1972 yılında da ASİCS markasını kurmuştur ve Onitsuka Tiger ASİCS’in bir alt kuruluşu konumuna gelmiştir. ASİCS markasının açılımıysa  “Anima Sana in Corpore Sano”  ( sağlam kafa sağlam vücütta bulunur ) yada “A Sound Mind in a Sound Body.” olduğu bilinmektedir. Firma 1997 yılında Sapporo Kış Olimpiyatlarına sponsor olmuştur. Artık tüm Dünya’ya adını duyurmuş ve uluslararası bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam etmiştir.

Fotoğraflara tıkladığınızda büyük olarak inceleyebilirsiniz.

Firmanın geçmiş yıllardaki kullanım alanları ise oldukça fazladır. Geçmiş yıllarda şu sporlar için ayakkabı üretmiştir ; futbol, koşu, uzakdoğu sporları, basketbol, voleybol, atletizm, güreş, golf, kriket, tenis.

Yıllar ilerledikçe hedef kitlesinde değişiklik yapan firma günümüzdeki hedef kitlesini gençler olarak belirlemiş ve bu stratejisinde çok başarılı olmuştur. Dünya çapındaki en popüler ayakkabı modeli ise Mexico 66 ‘dır. Bu yüzden sayfamızda da 100’ü aşkın Mexico 66 modeli mevcuttur. Türkiye’de Onitsuka Tiger’ın en çok tercih edildiği ülkelerdendir ancak İngiltere’de daha meşhurdur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir