Perşembe , Temmuz 18 2019
Anasayfa / Moda / Kadın Moda / Kadınların Söylediği Moda Yalanları

Kadınların Söylediği Moda Yalanları

Bayanlar alışverişleri esnasında içlerini rahatlatmak adına küçük pembe yalanlar söyler. Bunlara tatlı pembe moda yalanları da denilebilir. Keyfimiz iyi olduğunda ya da canımız sıkkın olduğunda hiç farketmez, her bayan için alışveriş bir terapidir. Özellikle indirim dönemlerinde yapılan alışverişler kadınlar için biçilmiş bir kaftandır. Kimi zamanlarda denemeden, bazen etiketine bile bakmadan alışveriş esnasında her kadın kendine yalan söyler. O anda ruhu rahatlatsa da sonrasında farkına varırız. Alışveriş esnasında söylediğiniz yalanlara dikkat edin. İşte alışveriş yalanları:

MODA YALANLARI İÇİNDE FAVORİ: TERZİYE GÖTÜRÜRÜM

Genelde büyük beden alınacak olan kıyafetlerde terziye götürürüm ve kendime göre düzelttiririm yalanı söylenir. Ama birçok bayan terzinin nerde olduğunu hatırlamaz bile. Bu yalana rağmen birçok bayan elinde bulunan ve kendisine büyük olan o parçayı alır. Ama terziye gitmek için bir türlü fırsat bulamaz. Bu parça uzun zaman gardırobunuzda bekler. Hatta belli bir dönemden sonra bir arkadaşa verilir.

Kadınların Söylediği Moda Yalanları

MODA YALANLARI İÇİNDE ÖNEMLİ YERİ OLAN; KİLO VERDİĞİMDE GİYERİM

Kadınların çoğunluğu her pazartesi rejime başlar. Ama kilo vermekte sabır göstermediği için o pazartesiler hiç bitmez. Buna rağmen indirimlerde görülen küçük bedenli kıyafetler her daim göze sevimli ve cazip gelir. İçine zor bela girilse, hatta bir sosis misali dursa bile, kilo verince giyerim yalanı ile alınır.

SIKTI AMA ZAMAN İÇİNDE AÇILIR, EN BİLİNDİK MODA YALANLARI İÇERİSİNDE

Bu yalan ayakkabı delisi olan bayanların yalanıdır. Küçük olan ayakkabının açılacağı konusunda yalan atar ve buna kendimizi inandırırız. Ama sonrasında ayakkabının vermiş olduğu rahatsızlıktan ötürü bir kenara nasıl atacağımızı bilemeyiz. Büyük geliyor ise de taban koydurur halleriz deriz. Ama bu işte taban ile çözülemez.

Kadınların Söylediği Moda Yalanları

YATIRIM YAPILACAK BİR PARÇA

Bu yalan bayanların kendilerine söylemiş olduğu en büyük yalandır. Zaten o gözünüzde özel bir parçadır ve indirime girmeyeceğini düşünürsünüz. Acaba yatırımlık mıdır? Altın mı bu yatırımlık olsun. Kıyafetlere kesinlikle yatırım yapılmaz. Bu detayı sakın aklınızdan çıkartmayın. Yüksek etiketi olan kıyafetler için kendinize karşı bu tarz kandırma işlerine girmeyin. Bu parçayı karşılayabilecek durumda iseniz alın, karşılayamıyorsanız bırakın almayın.

BEN BUNU SENELERCE GİYERİM

Tüm bayanların gardıroplarını açıp altı aydan daha uzun süreli giydiği parçalara bakması gerekir. Kaç tane çıktığına göz atmalıdırlar. Moda bile altı ay! Bırakın bir kadın bir parçayı birkaç sene boyunca kullansın. Bundan dolayı da kendinize karşı dürüst olun ve bir parça alırken ”Altı ay giyebilir miyim?” diye düşünün. Seneler boyunca giyerin diyen bayan kendine yalan söylüyordur.

TREND VE AKIMLAR İLE İŞİM OLMAZ

Bu yalan en sık outlet alışverişlerinde söylenir. Tredler ile işim olamaz. Peki, gerçekten bir bayan sezon trendlerine takılmaz mı? Outletten designer diye adlandırılan kıyafetleri almak ile mutlu olur mu? Sezon sonu veya birkaç önce trend olan parçaları bile almak bir bayanı mutlu eder. Bunun için de yalan söyler.

Kadınların Söylediği Moda Yalanları

İlgini Çekebilir

2017 İlkbahar - Yaz Ceket Kombinleri Önerileri

Bahar Modasının Vazgeçilmezleri “Ceket Kombinleri”

Yabaş yavaş geride bıraktığımız soğuk kış günleri yağmurlarla birlikte ısrarla ben gitmek istemiyorum demiş olsa …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir