Perşembe , Eylül 19 2019
Anasayfa / Moda / Erkek Moda / İş hayatında kullanabileceğiniz aksesuar önerileri

İş hayatında kullanabileceğiniz aksesuar önerileri

İş hayatındaki herkes çok iyi bilir ki aksesuar kullanımı ve seçimi çok önemlidir. Takım elbisenizi ve kombininizi tamamlayıcı özelliğe sahip aksesuarlar kullanarak daha iyi görünebilirsiniz. Erkek giyiminde aksesuarlar doğru seçilirse aynı kıyafetten farklı görünüşler elde edilebilir.

Siyah takım elbiseyle farklı renklerdeki aksesuarları kombinleyebilirsiniz. Gömlek seçimleriniz için beyaz ve mavi tonlarını öneriyoruz. Bu tonlar iş hayatının vazgeçilmezleridir. Ayrıca modaya ve mevsime göre pembe ve açık yeşil renkleri de tercih edilebilir.

Kravat seçimi de önemlidir. Kravat seçerken birçok rengi deneyin. Dolabınızdaki gömleklere göre kravat alın. Kravatın rengi kendi başına güzel olabilir, ancak takım elbisenizle bir bütün oluşturmuyorsa komik bir görüntü ortaya çıkacaktır.

İş hayatında kullanabileceğiniz en iyi aksesuarlar kol düğmesi, kemer, mendil ve kravat iğnesidir. Küçük bir detay gibi görünen bu aksesuarlar size farklı bir hava katacaktır. Kol düğmesi seçerken sahip olduğunuz ceketleri düşünerek almalısınız. Ayrıca çok renkli ve desen kol düğmeleri yerine, takım elbisenize uyumlu duracak sade renkleri tercih etmelisiniz.

Kemer tüm pantolonların olmazsa olmaz tamamlayıcısıdır. Takım elbiseniz için sade deri veya süet bir kemer tercih etmenizi jean pantolonlarınız için daha spor görünümlü zımbalı ve kalın kemer modellerini tercih etmelisiniz.

Mendil seçiminde de kravatınız ve gömleğiniz büyük önem taşır. Sakın sadece ceket rengine göre mendil almayın. Bütün olarak kombininizi düşünün ve ona göre mendil seçin. Benim önerim en popüler renklerden en az 4-5 tane mendil almanızdır. Kravat iğrenesi için de kendinizi bir bütün olarak görüp öyle karar vermelisiniz.

Son olarak saatlerden bahsetmek istiyoruz. Birçok erkeğin saat takmadığını görüyoruz. Halbuki saat bir erkeğin en önemli aksesuarlarındandır. İş hayatı için önerimiz çok renkli ve desenli bir saat yerine klasik olarak tabir edilen saatlerden kullanmanızdır. Gri, kahverengi ve siyah renkler bunun için oldukça uygundur.

İlgini Çekebilir

Her Güne Spor Ayakkabı Giymek İçin Nedenler

Aslında haftanın her günü spor ve rahat olmak istiyorsunuz, fakat patronunuz burun kıvırıyor, arkadaşlarınız kınıyor, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir