Perşembe , Eylül 19 2019
Anasayfa / Güzellik / Güzellik hatalarına 6 çözüm

Güzellik hatalarına 6 çözüm

Güzellik Hataları

Aceleniz olduğunda cilt bakımını, makyajınızı ve saçınızı yaparken bazı hatalara neden olabilirsiniz. Bu hataları hemen düzeltmek ve kusursuzca hazırlanmanız için Yüksek Topuklar ekibi olarak güzellik hatalarına çözüm önerileri getiren pratik bilgileri araştırdık. Sonraki butonuna tıklayarak güzellik hatalarına çözüm önerilerini okuyabilirsiniz.

Fazla nemlendirici sürmek

“Her şeyin fazlasının iyi olduğunu düşünüyorsanız ve fazla nemlendirici kullanıyorsanız makyajınız bittiğinde yüzünüz pırıl pırıl parlıyor olabilir” diyor cilt uzmanı Caroline Frazer.

Çözüm: Tüm yüzünüze nemlendirici süreceksiniz diye bir kural yok. Birçok insanın T bölgesi yağlıdır ve nemlendiriciye ihtiyaç duymaz. Yoğun bir krem kullanıyorsanız sadece kuru bölgelere uygulayın. 

Aceleyle maskara sürmek

“Eminim birçok kadın acelesi olduğunda maskara sürerken özen göstermiyordur. Maskarayı hızlıca sadece kirpik uçlarına sürmek topaklanmayı sağlar” diyor makyaj artisti Val Garland.

Çözüm: Boşta kalan elinizle göz kapağınızı kaldırın ve birkaç kez kirpiklerinizi maskara ile tarayın.

Maskeyi gereğinden fazla tutmak

“Bakım maskesini yüzümüzde uzun süre tutmanın ya da cildimizi peelingle sert bir şekilde ovalamanın iyi olacağını düşünürüz. Ama bu doğru değildir” diyor cilt bakım uzmanı Margo Marrone ve “Kendi kendinize geliştirdiğiniz benzeri kurallar cildinize geri dönüşü olmayan zararlar verebilir ya da alerjik reaksiyona neden olabilir” diye devam ediyor.

Çözüm: “Eğer cildiniz kullandığınız ürüne reaksiyon gösterdiyse o bölgeyi aloe veralı bir jelle yıkadıktan sonra kuşburnu yağı sürebilirsiniz” diyor Marrone.

Saçı her gün at kuyruğu yapmak

“Saçlarınız kötü olduğunda hemen at kuyruğuna sarılmak, zamanla saçınızın kırılmasına neden olur” diyor saç stilisti Andrew Barton.

Çözüm: At kuyruğu yerine alternatif saç toplama tekniklerini deneyin.

Fondötene servet harcamak

Bobbi Brown’un yaptığı bir araştırmaya göre kadınların büyük bir çoğunluğu kendileri için doğru fondöteni bulana kadar küçük bir servet harcıyor.

Çözüm: Birinci kural satın almak istediğiniz fondöteni elinizde değil yüzünüzde denemelisiniz. Yüzünüz için iyi olacağını düşündüğünüz üç farklı tondaki fondöteni seçin ve deneyin. Doğru olan ürün yüzünüzle bütünlük sağlayacaktır.

Makyajla uyumak

Makyajınızı çıkartmadan uyuduğunuzda tüm gözenekleriniz tıkanır ve ertesi sabaha kötü bir ciltle uyanmanız kaçınılmaz olur. “Cilt problemlerinin yüzde 80’i cildi temizlememekten kaynaklanıyor” diyor Guerlain’in eğitim ve gelişim uzmanı Richard Hawkins.

Çözüm: Eğer yüzünüzü yıkamaya çok üşeniyorsanız cildinizi en azından iyi bir temizleme mendiliyle temizleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir