Perşembe , Eylül 19 2019
Anasayfa / Moda / Erkek Moda / Erkeklerin Stilini Zedeleyen 7 Hata

Erkeklerin Stilini Zedeleyen 7 Hata

Stil sahibi olabilmek öyle kolay değil. Tarzınızı ve farkınızı ortaya koymaya çalışırken rüküşlük çizgisine dikkat etmelisiniz. Evet, stil sahibi olabilmekle rüküşlük arasında çok ince bir çizgi vardır. Kendinizi iyi göstereyim derken komik duruma düşmemek için hayli özen göstermelisiniz. Stilinizi zedeleyecek ve karizmanızı tek kalemde çizecek hatalardan uzak durmalısınız.

Stilinizi zedeleyecek hatalar konusunda fikir sahibi olmak istiyorsanız işte detaylar:

  • Erkeklerin giydiği beyaz çorapları kadınların kabusudur. İster takım elbiselerin altına, ister günlük tarzınızı yansıtırken giyeceğiniz bir çift beyaz çorap tüm stilinize bir çizik atmaya yeterli olacaktır. Beyaz çorabı sadece spor yaparken havlu modellerde kullanabilirsiniz, onun dışında dolaplarınızdan uzak tutun.
  • Önceleri takım elbise kalıpları standarttı ve üreten az marka vardı. Bu nedenle bedene tam oturmayan ve sanki emanetmiş gibi bir beden büyük duran modeller sıklıkla karşımıza çıkardı. Ancak artık bu konuda sığınacak herhangi bir bahaneniz yok. Üzerinize bir beden büyük havası veren takım elbise modelleri stilinize ağır bir darbe vuracaktır. Bunun için takım elbisenizi seçerken droplara dikkat etmeli, paça ve kol boylarına ayrı özen göstermeli ve deyim yerindeyse üzerinize kitap gibi oturan modelleri seçmelisiniz ki stiliniz konuşsun.
  • Günlük yaşamın en özel parçaları tabii ki jeanlar. Her türlü tarzı taşıyabilen rahatlıkla yansıtabilen birbirinden farklı jean modeli mevcut. Buraya kadar elbette bir sorun yok. Eğer stiliniz işte budur dedirtsin istiyorsanız jean pantolonların altına kundura ayakkabı giymek gibi bir hata içerisinde bulunmayın. Aksi halde komik ola tarafta yer alırsınız.
  • Erkeklerin aksesuarları sınırlı sayıdadır. Ayakkabı, kemer, cüzdan ve saatten oluşan bir grup içerisinde seçimlerinizi yapmalısınız. Bunları kombinlerken hata yapmamaya özen gösterin. Tarz farkı ve renk uyumsuzluğu stilinizi zedelemek için yeterli olacaktır.
  • Erkekler takım elbiselerin içerisinde ayrı bir çekici görünürler. Bu tarz onlara farklı bir hava getirir. Ancak kırışık bir takım elbise sizi bir anda yerle bir edecektir. Özellikle yaz mevsiminde kullanılan kumaşlar çabuk kırışabilir. Bunun için sürekli kontrollü olmanızda fayda var.
  • Yaz mevsiminde şort giymek elbette en doğal hakkınız. Ancak şortunuzun boyunu ayarlayamadığınız takdirde dışarıdan hiç hoş bir görüntü sergilemezsiniz. Kısa şortlar bayanlar içindir, siz diz boyu veya altı modelleri tercih etmelisiniz.
  • Açık renk gömlekler hep hayatınızda. Spor modelleri ile günlük kullanımda, klasik modelleri ile takım elbise içlerinde kullanılıyor. Açık renk gömleklerin içerisine atlet giymek ise stil dışı bir hareket. Bazı spor gömleklerde spor atletler tercih edilebilir ancak ötesi asla kabul edilemez.

İlgini Çekebilir

Her Güne Spor Ayakkabı Giymek İçin Nedenler

Aslında haftanın her günü spor ve rahat olmak istiyorsunuz, fakat patronunuz burun kıvırıyor, arkadaşlarınız kınıyor, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir